Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Zabawki sensoryczne pomagają dzieciom w rozwoju za sprawą odpowiedniej stymulacji poszczególnych zmysłów. Proces integracji sensorycznej polega na przetwarzaniu informacji z otoczenia poprzez zmysły (wzrok, węch, słuch, smak, dotyk, równowagę). Jeśli wszystkie zmysły dziecka harmonijnie współpracują, dziecko rozwija się prawidłowo.

 
W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim różnego rodzaju gryzaki sensoryczne, które przeznaczone są zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci z nawykiem gryzienia przypadkowych przedmiotów w stresujących sytuacjach. Pozwalają dziecku uspokoić się i wrócić do emocjonalnej równowagi w momentach, gdy odczuwa ono lęk. Pomagają mu również skoncentrować się oraz nabrać świadomości własnych zmysłów. Niektóre z gryzaków mają specjalną powierzchnię z wypustkami, która dostarcza dodatkowych wrażeń sensorycznych. Celem ich stosowania jest zmniejszenie nadpobudliwości oralnej dziecka (a nawet jej całkowite wyeliminowanie).

Zabawki sensoryczne dla dzieci ze spektrum autyzmu

Gryzaki czy inne zabawki sensoryczne dla dzieci autystycznych stanowią bardzo dobrą pomoc terapeutyczną, zwłaszcza w pierwszych latach życia, gdy terapia ma przede wszystkim formę zabawy. Wiele maluchów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ma zaburzenia sensoryczne. Niektóre dzieci mogą być nadwrażliwe, a inne zbyt słabo odczuwają wrażenia zmysłowe. Z tego powodu wymagają one odpowiedniej stymulacji ze względu na nadmierną bądź niedostateczną reakcję na bodźce. Warto pamiętać, że treningu wymagają nie tylko zmysły dotyku, wzroku, węchu, słuchu i smaku, lecz także zmysł równowagi. Bardzo dobrą pomocą do jego rozwijania jest termofor z pestek wiśni, który można zakupić w naszym sklepie. Spacery w przestrzeni domowej z woreczkiem na głowie pomagają w nabywaniu umiejętności utrzymywania równowagi oraz kształtują prawidłową postawę ciała.

 

Zabawki sensoryczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl