Kategorie
Tagi
Kalendarz
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jakie zalety mają drewniane gryzaki dla dzieci?

Jakie zalety mają drewniane gryzaki dla dzieci?

Ząbkowanie zwykle ma miejsce między 5. a 8. miesiącem życia dziecka. Maluchy odczuwają wówczas ogromny dyskomfort, któremu towarzyszy zaczerwienienie i opuchnięcie dziąseł, napady płaczu, utrata apetytu czy pojawienie się wypieków na policzkach. Na szczęście z pomocą przychodzą gryzaki. Pomagają uśmierzyć dolegliwości wywołane wyrzynaniem się ząbków poprzez masowanie i uciskanie dziąseł. Ponieważ dzieci wkładają je sobie do buzi, kluczowym aspektem pozostaje to, aby były one nietoksyczne, a zarazem wykonane z bezpiecznego i trwałego tworzywa. Do takich przyjaznych materiałów zalicza się… drewno!

Drewno jako gwarancja bezpieczeństwa malucha

Dostępne w sklepie MamiLove gryzaki drewniane dla niemowląt produkowane są z pojedynczych kawałków surowca. Wyróżniają się także oryginalnym kolorem drewna, które nie zostało w żaden sposób zabarwione ani poddane obróbce chemicznej. Oznacza to zarazem, że gryzaki są wolne od ftalanów, BPA, PVC, metali ciężkich oraz innych substancji, które mogłyby zagrażać zdrowiu maluszków. Warto również podkreślić, że naturalne, antybakteryjne właściwości drewna – w przeciwieństwie do plastiku – utrudniają drobnoustrojom takim jak salmonella, listeria czy E.coli rozwój na powierzchni gryzaka.

Co jeszcze wyróżnia drewniane gryzaki dla dzieci?

Wśród zalet gryzaków produkowanych z drewna można wymienić także fakt, że są ciepłe i miłe w dotyku, co stanowi ważny bodziec dla rozwijających się zmysłów dzieci. Gryzaki te mają też gładką powierzchnię, dlatego rodzice nie muszą się obawiać, że dziecko zadrapie się lub skaleczy wystającą drzazgą. Wręcz przeciwnie – drewniane akcesoria charakteryzują się niezwykłą trwałością, przez co pękają znacznie rzadziej niż plastikowe zabawki. Dodatkowo drewno zalicza się do materiałów przyjaznych środowisku, a w razie zużycia można je z łatwością poddać recyklingowi i biodegradacji. Dzięki wszystkim tym atrybutom drewniane gryzaki stanowią świetny pomysł na upominek dla ząbkujących maluszków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl