Kategorie
Tagi
Kalendarz
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28

Jakie zadanie pełnią zawieszki do smoczka?

Jakie zadanie pełnią zawieszki do smoczka?

Kiedy na świecie pojawić ma się dziecko, rodzice przygotowują się na tę chwilę bardzo starannie. Często już na kilka miesięcy wcześniej szukają i przygotowują wszystko to, co będzie im potrzebne od dnia, kiedy maleństwo znajdzie się w domu. Wiadomo, że takie przygotowania wywołują wiele emocji i bardzo się je przeżywa. To oczywiste, szczególnie w przypadku osób, które pierwszy raz zostaną rodzicami. Jednak wybierając różne rzeczy przydatne w pielęgnacji i opiece nad małym dzieckiem, łatwo zapomnieć o wielu drobnych elementach, które może nie są niezbędne, ale na pewno ich posiadanie ułatwi i uprzyjemni czas spędzony z maleństwem. Jedną z takich rzeczy niewątpliwie są zawieszki do smoczka. Jaką pełną rolę i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć? Zapraszamy do lektury.

Zawieszki do smoczka – czym są?

Smoczek to jeden z tych elementów, który kupowany jest właściwie zawsze, kiedy na świat ma przyjść nowy członek rodziny. Nie ma się czemu dziwić, bo to właśnie ten element często zaspokaja ważną potrzebę dziecka, jaką jest odruch ssania. Smoczek więc jest właściwie w każdym domu, w którym są małe dzieci. Można tu nawet użyć liczby mnogiej, bo często to nie jeden, a co najmniej kilka smoczków przypada na jednego maluszka. Jednak my dzisiaj nie o smoczkach chcemy wspominać - chociaż to bardzo ciekawy temat - ale raczej o pewnego rodzaju dodatku do smoczków właśnie. Wróćmy więc do zawieszki do smoczka, czyli tego elementu, który wydaje się zbędny, ale doceni go każda mama i każdy tata, a kiedy zawieszka się zniszczy, to szybko pobiegną po kolejną! Jakie zadanie pełni taka zawieszka i czy w ogóle jest potrzebna?

Zawieszka do smoczka – oczami dziecka!

Spróbujmy na początek zastanowić się nad tym, czym zawieszka do smoczka jest dla dziecka. Tutaj chyba nie będzie niespodzianki ani zaskoczenia, gdy powiemy, że zawieszka taka w oczach dziecka jest… zabawką. To chyba oczywiste. A im dziecko starsze, tym staje się coraz bardziej oczywiste. Oczywiście zawieszki nie tylko same w sobie są zabawkami, ale także ich elementem często jest jakaś maleńka zabawka, która prócz smoczka czy gryzaka będzie zawsze pod ręka dziecka. Zawieszka, która przyczepiona jest przeważnie do ubranka dziecka, pozwala mu także łatwiej sięgnąć po smoczek czy zabawkę właśnie. Oczywiście, tutaj również mówimy już o dzieciach, które zaczynają interesować się otaczającym je światem. Nieprzypadkowo zresztą zawieszki do smoczka są w wesołych kolorach, a ich wzór często przypomina właśnie pogodne i przyjacielskie “pluszaki” czy inne zwierzątka. Przecież mogłyby być zwykłymi sznurkami w kolorach szarości i też - w teorii - spełniałyby swoją rolę. Jednak dziecko nie za chętnie przytuli sznurek, a niektóre rodzaje zawieszek - jak najbardziej! Biorąc pod uwagę wszystko to, o czym wspomnieliśmy, warto pamiętać, aby zawieszki takie miały klips z blokadą, którego dziecko nie otworzy i w ten sposób nie zdejmie samej zawieszki.

Zawieszka do smoczka – oczami rodziców!

Teraz spójrzmy na zawieszki do smoczków przez pryzmat rodziców i tego po co w ogóle są one potrzebne. Rozumiemy, że główną rolą zawieszek jest możliwość zawieszenia albo zamocowania smoczka do ubranka dziecka w taki sposób, aby smoczek był zawsze pod ręką i nie zgubił się w ferworze zabawy czy podczas snu. Wydawać może się to lekko przesadzone, ale naprawdę sporo dzieci zasypia ze smoczkiem, a podczas snu smoczek ten wypada im z buzi. Kto po przebudzeniu dziecka próbował na szybko znaleźć smoczek w odmętach łóżeczka czy wózka, ten wie, jak istotny może być taki niepozorny element jak zawieszka do smoczka. Zatem zawieszka chroni smoczek przed zgubieniem, ale także - co równie istotne - przed upadkiem na ziemię. Rodzice wiedzą, że dzieci często smoczek wypluwają, a nie zawsze jest gdzie go umyć, szczególnie wtedy, kiedy spadnie on na piach albo zabrudzi się od podłogi.  Poza tym, nawet jeśli zawieszka ze smoczkiem odepnie się od ubranka dziecka, to zdecydowanie łatwiej jest znaleźć taki większy komplet, w którym zawieszka jest trochę jak breloczek albo smycz przy kluczach. Taka rola zawieszki jest też widoczna wtedy, kiedy smoczek chcemy wyciągnąć z torby dla dziecka, gdzie często jest mnóstwo różnych rzeczy przeznaczonych dla bobasa.  

Mówiąc o zawieszce do smoczka, trzeba powiedzieć sobie wprost, że jest to także element dekoracyjny, który możemy dopasować do całego ubranka naszej pociechy. W końcu, jak już wspomnieliśmy, są to elementy ładne, kolorowe i często bardzo pomysłowo wykonane. Dlaczego wiec tego nie wykorzystać?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl