Kategorie
Tagi
Kalendarz
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jak prozdrowotnie działa bursztyn bałtycki?

Jak prozdrowotnie działa bursztyn bałtycki?

Piękno i przystępna cena to nie jedyne zalety, które sprawiają, że bursztyn bałtycki cieszy się ogromną popularnością. Nie bez przyczyny przypisuje mu się bowiem właściwości prozdrowotne, za których sprawą po dziś dzień kamień ten jest wykorzystywany jako naturalny surowiec do produkcji wszechstronnie działających nalewek, leków czy kosmetyków. Co ciekawe, już tysiące lat temu ludzie chętnie nosili amulety z bursztynu, chcąc zapobiec w ten sposób nieszczęściom i chorobom, a gdy żywica matowiała, oznaczało to, że trapiąca ich dolegliwość ustępowała. Starożytni nie zdawali sobie jednak sprawy, że to, co przypisywali boskiej interwencji, zawdzięczali tak naprawdę posiadanym przez nich ozdobom. Nawet w nieobrobionej formie bursztynowe koraliki stanowią bowiem zdumiewające źródło zdrowia i energii.

Jakie składniki ważne dla zdrowia zawiera bursztyn?

Bursztyn bałtycki to polimer kwasów żywicznych, z których największą część masy – bo aż od 3 do 8% – zajmuje kwas bursztynowy (C4H6O4). Najwięcej tego kwasu znajduje się w tzw. korze, czyli zewnętrznej warstwie zwietrzeliny. Ponadto są w nim obecne bursztynowe sole (bursztyniany), które wpływają na aktywację procesów metabolicznych, a tym samym potrafią zwiększyć zdolności regeneracyjne organizmu. Z tego właśnie powodu zaleca się, aby w celach profilaktycznych oraz leczniczych stosować wyłącznie certyfikowane wyroby bursztynowe, takie jak te, które możemy znaleźć w sklepie MamiLove.

Pod względem pierwiastkowym bursztyn bałtycki zawiera około 80% węgla, 10% wodoru i tlenu oraz 1% siarki. Znajdują się w nim także inne mikro i makroelementy nieodzowne do prawidłowego funkcjonowania człowieka, takie jak: magnez, krzem, potas, wapń, wanad, mangan, żelazo, cynk i inne. Bursztyn bałtycki znany jest również jako cenne źródło jodu, które docenią wszyscy ci, którzy nie mieszkają na co dzień nad morzem.

Jak bursztyn bałtycki wpływa na zdrowie?

Prozdrowotne właściwości bursztynu bałtyckiego nie wynikają jedynie z jego naturalnego pochodzenia, przez co nie wywołuje on alergii, nie uczula i nie prowadzi do pojawiania się skutków ubocznych. Jest ceniony przede wszystkim za to, że pomaga zwalczać wiele różnych dolegliwości, wykazując silne działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, antytoksyczne i uspokajające. Ponadto aktywizuje organizm do walki z już trwającymi chorobami. Kontakt z kwasem bursztynowym zawartym w kamieniach z oferowanej przez nas biżuterii bursztynowej wzmaga też wydzielanie żółci, wspomaga perystaltykę jelit i poprawia pracę nerek.

Warto również podkreślić, że jod i krzem usprawniają prawidłową pracę tarczycy, a przy tym pomagają utrzymać sprawność układu nerwowego oraz skóry. Litoterapeuci zwracają natomiast uwagę na to, że naturalne, nieobrabiane bursztyny emitują ujemne jony, które m.in. neutralizują negatywny wpływ fal elektromagnetycznych wysyłanych przez otaczające nas urządzenia, poprawiając tym samym nasze samopoczucie oraz ogólne zdolności umysłowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl