Kategorie
Tagi
Kalendarz
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Dlaczego biżuteria z bursztynu jest wciąż modna?

Dlaczego biżuteria z bursztynu jest wciąż modna?

Wyroby biżuteryjne wykonuje się z najróżniejszych materiałów. Tworzywami, które przede wszystkim znajdują swoje zastosowanie w jubilerstwie, są kamienie szlachetne i ozdobne. Z materiałów tych produkuje się przedmioty, które spełniają głównie funkcję dekoracyjną. Ozdabiać mogą one zwłaszcza strój i ciało płci żeńskiej. Wyroby jubilerskie dobrze prezentują się zarówno jako broszka na sukni lub jako kolczyk w uchu.

Szczególne miejsce pośród wyrobów jubilerskich zajmuje biżuteria z bursztynu. Można powiedzieć, że jest ona nieśmiertelnym klasykiem. Od momentu, kiedy pierwszy raz odnaleziono i wykopano bursztyn, nie przestaje on być wykorzystywany do produkcji biżuterii. Mimo że wydobywanie go trwa już tyle lat, wciąż zapewnia atrakcyjne akcesoria biżuteryjne dla kolejnych pokoleń. Dlaczego? Z pewnością odpowiadają za to niezwykłe właściwości materiału.

Charakterystyka bursztynu

Pośród szczególnych właściwości bursztynu szczególną rolę odgrywa jego pochodzenie. Jest to bowiem zastygła żywica, która w poprzednich epokach geologicznych wyciekła z drzew, a następnie przybrała zwartą postać. Kolejną niezwykłą cechą bałtyckiego złota jest jego kolor. Przypomina on nieco złoto i może dlatego jest tak chętnie wykorzystywany do produkcji biżuterii. Mimo tego złudnego podobieństwa jantar w żadnym wypadku nie jest jednak tanim substytutem złota. To jakość sama w sobie i zupełnie inny rodzaj materiału, który nadaje się do produkcji odmiennych wyrobów jubilerskich. Warto pamiętać, że bursztyn występuje w bardzo wielu kolorach - nie tylko złotym.

Żywica wydobywana zwłaszcza w rejonach nadmorskich (bogate jej złoża znajdują się, chociażby nad Bałtykiem), sprawdza się świetnie przede wszystkim w kreacjach letnich, tych, które kojarzą się z wakacyjnym wypoczynkiem. Kolczyki czy naszyjniki z jantaru znakomicie dopasują się do przewiewnych, lekkich sukienek czy do letniego kostiumu. Bursztynowa biżuteria zdecydowanie podkreśla zalety tego rodzaju stylizacji i między innymi dlatego jest wciąż modna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl